V nové prodejně hračkářství nás trápily plísně, vše vyřešil proti plísňový nátěr

 In Nezařazené

Máme takové menší hračkářství. Žádný evropský, dokonce ani český řetězec. Prostě jen jedna prodejna. Přestože takových není moc, myslíme, že to má zase úplně jiné kouzlo. Před časem nám ale na našem dlouholetém „stanovišti“ vypršela smlouva. A majitel nám ji neprodloužil, protože měl pro tyto prostory jiné plány. Takže jsme hledali, kam se upíchnout. A nakonec jsme to možná vyhráli. 

Chemie na čištění fasád od špíny a černé plísně na zateplených fasádách

Protože jsme se s hračkářstvím posunuli výrazně více do centra města. Sice je nový prostor o několik metrů čtverečných menší, ale za tu lokalitu to rozhodně stojí. A to už je vlastně skoro rok, co jsme se takto přemístili. Bohužel jedno mínus nová prodejna nepopiratelně má. A tím jsou plísně. Pereme se s nimi pěkně dlouho, ale výsledek nikdy nebyl perfektní natož trvalý. Už jsme z toho byli nešťastní, protože to opravdu bylo viditelné. A to pro obchod není dobré.

Až jsme nakonec měli štěstí a narazili jsme na firmu A SERVIS LIPKA, čištění fasád Praha. Ta nám sdělila, že zejména na zateplených fasádách a často také na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Plísně se mnohdy tvoří právě i z vnitřních stran zateplených domů. A SERVIS po mnoha letech praxe nalezl řešení tohoto problému, kterým je revoluční nátěr LSG. Jedná se o nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému efektivně zbaví. Toto mi přišlo jako perfektní a konečně definitivní řešení.

A SERVIS totiž zajistí kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Co bychom také chtěli zmínit, je vstřícná komunikace ze strany A SERVISU. Zmiňujeme to z toho důvodu, že víme z vlastní zkušenosti, že to není samozřejmost. Mockrát jsme museli něco řešit s několika firmami, kteří jednali tím způsobem, jako bychom ještě my – platící klienti – otravovali. To v A SERVISU opravdu nehrozí. Všichni, se kterými jsme komunikovali, byli neskutečně milí.

Všechno nám také pečlivě vysvětlili, abychom to jako laici pochopili. A jako bonus nám nabídli brzký termín zákroku. Výsledek jejich práce byl pak naprosto perfektní. Postup pracovníků A SERVIS LIPKA byl následující – v prvním kroku se vrhnuli na biologické nečistoty. Ty pracně mechanicky odstranili. Použili na to takový speciální kartáč. Je to prý z toho důvodu, protože aplikace ochranného a dezinfekčního nátěru se zásadně nesmí realizovat na zbytky sebemenších nečistot.

Následně se povrch nechal jednoduše vyschnout a poté se na něj aplikoval dezinfekční přípravek. Pak se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Předposledním krokem je pak volitelné sjednocení malbou. Toto pro moje stádium plísní bylo již nezbytné. Nakonec se dává nátěr v podobě průmyslového polymeru, takzvaného LSG. Kvůli kterému jsem se vlastně rozhodla pro tuto společnost. LSG tedy slouží jako prevence vzniku plísní. Takže tímto procesem máme na dlouhou dobu pokoj. 

Recent Posts

Leave a Comment