Drobné opravy povrchu fasády 

 

Firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ, SEDAČEK PRAHA nabízí pro své zákazníky komplexní služby širokého spektra a s našim programem „STOP GRAFFITI“ dbáme na to, aby byly fasády Vašich budov zcela čisté a opravené. Jelikož se čím dál častěji setkáváme s odstraňováním graffiti z nejrůznějších povrchů je na místě seznámit se i s prevencí, která Vás může zbavit sprejerských stop nadobro. Ne každý ví, že se dají graffiti odstranit, natož se před nimi chránit antigraffitovým nátěrem. Antigraffitový nátěr doporučujeme zákazníkům po opravě povrchu fasády, aby byl povrch připraven na nanesení antigraffitové ochrany. Vaši fasádu opravíme, nerovnosti a otlučené rohy zapravíme speciálním tmelem na fasády. Tuto prácí vykonává náš profesionální tým, který se snaží vyhovět všem Vašim požadavkům. Po kvalitně provedené opravě poškozené fasády, nanášíme fasádní barvy zn. Weber, které patří ke špičkovým výrobkům a nabízí širokou paletu barevných odstínů splňující nejen aktuální architektonické požadavky. Fasádní barvy nanášíme ve dvou vrstvách. Naše služby realizujeme nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, Rakousku a Německu. 

Natírání fasád 

 

Volíme vždy správný odstín barvy, jakou má původní fasáda a po odstranění graffiti provedeme nátěr dvěma novými vrstvami kvalitní fasádní barvou značky Weber. Následně po zaschnutí fasádní barvy na požadovanou část naneseme vrstvy antigraffitového ochranného nátěru, který našim pracovníkům při případném odstraňování graffiti v budoucnosti zajistí 100% úspěšnost v odstraňování graffiti z fasády.

Provádíme i natírání fasád ve výškách pomocí vysokozdvižné techniky, lešení, žebříku. Náš tým certifikovaných horolezců, opraví i těžko přístupná místa ve výškách. Opravy a čištění fasád za pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení rychlejší a cenově dostupnější. 

Čištění fasád 

 

Čištění a opravy fasád realizujeme nejen u rodinných domů, ale i u velkých panelákových budov a komerčních staveb, dále pak u zídek, zdí apod. Převážně ve městech se na fasádách usazuje vrstva prachu a různých nečistot. S naší technologií jsme schopni oživit původní krásu fasády. Zajišťujeme kompletní čištění a mytí fasád ve výškách za použití horolezecké techniky. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení.

Tlakovým strojem a aktivní čistící složkou UNISAN očistíme celou plochu fasády od všech stávajících přírodních sanitrů, mechů a řas. Tato chemie účinně odstraní a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, doporučujeme nanést ochranný nátěr BELLINZONI, který má funkci difuzního odporu. Tím zamezíme vytváření vlhkosti a tvorbě zelených sanitrů. Tento nátěr má také funkci antigraffitové ochrany. Nátěr má životnost 4-6 let a ochrání fasádu na vaší budově. Naše firma provádí malby a výmalby kvalitními fasádními barvami Weber, aplikujeme penetrace a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a sjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailně čistíme fasády z ušlechtilých přírodních materiálů, umělého kamene a obkladů speciální chemií. 

Pískování fasád

 

Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a abraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České Republice, Slovenska, Rakouska a Německa.

Pokud je omítka na Vaši budově zchátralá, popraskaná, loupe se barva a nebo se drolí omítka, praskliny a drobné dírky zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme a větší nerovnosti nebo otlučené rohy zapravíme speciálním fasádním tmelem. Veškeré tyto služby vždy provádí speciálně školený zaměstnanec. Po provedení těchto oprav a před případným natřením fasádní barvou je vhodné ještě celou plochu ošetřit penetračním nátěrem, který slouží ke spojení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru a celkové fixaci povrchu.

U fasád a strukturovaných omítek je třeba podotknout, že pokud odstraňujeme graffiti z neošetřeného povrchu, je úspěšnost na 60-90%. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Tudíž je zapotřebí si fasádní barvu nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu. Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu tak doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku.