Kvalitní čištění markýz

 

Firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ, SEDAČEK PRAHA nabízí svým zákazníkům řadu služeb, mezi které patří i čištění a nanoimpregnace markýz. Specializujeme se na markýzy plastové i látkové. Je možné vyčistit a naimpregnovat slunečníky. Nejsložitější čištění markýz je čištění látkových markýz. Obtížnost při práci s látkovými markýzy spočívá v znečištění agresivními městskými spady. Metoda čištění je podobná jako při čištění a tepování koberců. Na látkové markýzy je nanesena čistící chemie, která je podrobena mechanickému čištění. Nakonec povrch vysajeme výkonným vysavačem s úzkou hubicí, která dokonale zbaví markýzu nečistot a vlhkosti. Čištění markýz trvá 2x až 3x déle než čištění koberců, jelikož je nutné markýzu čistit opakovaně a to 3x až 4x. 

 

Naše úklidová firma dokáže zajistit i impregnaci látkových markýz. K tomuto používáme chemii, kterou odebíráme přímo od výrobců markýz. Pro kvalitně nanesenou impregnaci je důležité, aby se prováděla za pěkného dne a bylo bezvětří. Nyní používáme jen a pouze NANOIMPREGNACI, jelikož ta jediná zaručí 100% ochranu textilie. Při nanoimpregnaci je vlákno obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Díky změně povrchového napětí vyperlí tekutiny od vlákna pryč a nečistota nemůže přilnout k vláknu. Takto ošetřené vlákno vykazuje vysokou odolnost také vůči otěru. Případné nově vzniklé skvrny je možné lehce odstranit prostým osprchováním.

Čištění markýz ve výšce 

 

Čištění markýz bývá realizováno ve výškách a je potřebné, aby takové práce zajišťovali odborně školení pracovníci, kteří mají platné licence na práci ve výškách. Čištění markýz ve výšce vykonávají naši kmenoví, profesionální a bezúhonní zaměstnanci, kteří mají platnou licenci na práci ve výškách. Samozřejmostí je jejich proškolení dle nařízení vlády podle § 134a odst. 2 a podle § 134 c odst. 2 zákona č.65/1965 Sb, zák. práce ve znění zákona č.155/2000 Sb, o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádu z výšky nebo do volné hloubky. Za dobu svého působení vyčistili již mnoho metrů čtverečních markýz ve výškách.

Naši odborně kvalifikovaní pracovníci dokážou vyčistit a naimpregnovat jakkoliv velké markýzy i ve výškách a na těžko přístupných místech pomocí vysokozdvižné techniky, lešení nebo certifikovaných horolezců, kteří využívají horolezecké a speleologické techniky. Naši kvalifikovaní pracovníci provádějí čištění markýz ve výšce již řadu let a výsledkem jsou naši stálí spokojení zákazníci. Naše firma zajistí čištění markýz a jejich impregnaci ve výškách a v těžko nepřístupných místech do druhého dne po objednání zakázky. Spokojenost našich zákazníků je pro nás klíčová.

Svým zákazníkům doporučujeme neodkládat čištění markýz na několik let, neb zažloutnutí či zčernání textilie je zcela nevratný. Pokud budete pravidelně pečovat o Vaše markýzy, prodloužíte jim tak životnost a hlavně dlouhodobě udržíte zánovní vzhled. Vezměte na vědomí, že markýzy jsou silný lapač prachu a nečistot, proto je čistěte a udržujte pravidelně a budete mít radost čistoty Vašich markýz, které v mnoha případech exteriéru jsou vybrány jako velice důležitý doplněk.